Рослини в горщиках можуть стати чудовою прикрасою саду, балкона або тераси. Їх можна використовувати, коли немає багато вільного простору. Вони забезпечують унікальну декорацію, яка може прослужити кілька років. Квіти або дерева, висаджені в горщиках, виглядають привабливо, не займають багато місця і за ними легко доглядати. Колір і текстуру горщиків можна підібрати відповідно до естетичної концепції саду, що є чудовим доповненням і частиною архітектури малого саду. Які рослини вибрати і як за ними доглядати, щоб вони довго залишалися красивими?

Рослини в горщиках - багаторічні та сезонні квіти, седуми, фруктові дерева
При виборі ідеальних садових рослин слід враховувати кілька аспектів. У садових центрах і розплідниках можна знайти багато красивих квітів і дерев. Однак вам слід подумати, чи хочете ви прикрасити свій внутрішній двір або сад надовго, чи віддаєте перевагу однорічним композиціям. До багаторічних квітів, які добре ростуть у контейнерах, належать лілії, гвоздики, вербени, декоративні трави, журавлина, бергонії та ехінацеї. Догляд за ними дуже простий, і ці рослини іноді характеризуються декоративним листям або цікавим забарвленням. Однак, якщо ви любите частіші зміни, ви можете вибрати бегонію, імпатієнс, тюльпани, гіацинти або герань, життєвий цикл яких триває один сезон. У горщиках вони виглядають так само ефектно, але дають можливість щороку перекомпонувати простір.
Седуми - невибагливі рослини, які отримали свою назву завдяки розлогим стеблам, що стеляться по землі. Вони швидко ростуть і в горщиках утворюють ефектні, звисаючі зелені ліани. Деякі види, такі як очиток, також дивують своїми барвистими квітами. Зростаючи на землі, седуми утворюють килими, які швидко розростаються.
Якщо ви вирішили придбати седуми в горщиках, краще обирати довгоживучі. Вони не потребують частої пересадки та зміни горщиків, що може бути проблематично. Вони довше зберігають свою форму, повільно розвиваються. Це також впливає на їх повільне старіння і привабливий зовнішній вигляд, який вони зберігають. Крім того, важливо, щоб їх цільовий розмір був обмежений. До дерев, які підходять для посадки в горщиках, відносяться, наприклад, райські яблуні, мініатюрні сорти груші або вишні, бузок і пальмоподібні клени. Використання цих дерев для прикраси ділянки - це спосіб надати їй унікального і неповторного характеру.

Догляд за рослинами в горщиках у кілька кроків
Догляд за рослинами, які ми вирощуємо на терасі або балконі, вимагає дотримання кількох правил. Це важливо для того, щоб рослини розвивалися і цвіли, радуючи нас своїм гарним виглядом і здоров'ям.
При виборі правильного ґрунту ми повинні керуватися видовими уподобаннями та природним місцем зростання рослин. Родючий ґрунт з нейтральним рН підійде для більшості і є універсальним вибором, але деякі види рослин (наприклад, верес або азалії) люблять кислий торф'яний ґрунт. У садових центрах можна знайти готові ґрунтові суміші, які також містять необхідні мінерали.
Також потрібно подбати про правильне розташування горщика, адаптоване до індивідуальних потреб висадженої в нього рослини. Деякі з них віддають перевагу сонячному місцю, інші - тінистому або напівтінистому розташуванню. Багато з них погано переносять сильний і поривчастий вітер. Знайти правильне місце для нашої рослини так само важливо, як і вибрати ґрунт.
Інтенсивність поливу залежить не тільки від потреб рослини, але й від пори року. У спекотні літні дні вода швидко випаровується і коренева система потребує більше води. У такій ситуації рекомендується систематичний щоденний полив. Восени і взимку полив скорочують, щоб рослина могла перейти в стан спокою. Горщик - це окрема і обмежена зона, тому догляд за рослинами і стеження за вологістю ґрунту дуже важливі для підтримання їх у хорошому стані.
Обмеження кореневої системи рослини стінками горщика також означає, що її потрібно удобрювати. У ґрунті в горщику поживні речовини виснажуються, що може призвести до затримки росту рослини. Бажано використовувати рідкі добрива, які розводяться водою, і вносити їх під час поливу. Однак будьте обережні у випадку дерев у горщиках і фруктових дерев, щоб добрива не надмірно стимулювали їхній ріст і не викликали необхідності пересадки.
Рослини слід пересаджувати, коли місця в горщику вже не вистачає. Здоровий саджанець, що росте, не потрібно пересаджувати щороку. Однак, коли рослина зупиняється в рості або починає погано цвісти, це ознака того, що її кореневій системі не вистачає місця. Тоді варто пересадити рослину в більший горщик.

Зимівля рослин у горщиках
Більшість рослин, які ми вирощуємо у вуличних горщиках, повинні пережити зиму в них. Щоб підтримати кореневу систему рослини, яка може легко отримати обмороження в обмеженому просторі, потрібно обернути горщик тканиною. Найкраще це робити вже восени, коли температура опускається нижче 0 градусів Цельсія. Для цього можна використати солом'яну підстилку, агрофліс або джут. Захистіть вкриті рослини від вітру та ізолюйте їх від холодної землі, наприклад, за допомогою пінополістиролу. Горщики також можна захистити і вистелити ізоляційним матеріалом зсередини. Коли температура трохи підвищиться, не забувайте їх регулярно поливати.
Беручи до уваги польський клімат, ми також можемо вибрати рослини, більш стійкі до морозів, такі як плющ звичайний, арктична малина, жимолость, ялівець, бузок або модрина Дахура.

Підсумок
Вирощування рослин у вуличних горщиках може стати чудовим способом оживити простір і надати йому унікального характеру. Правильний догляд і підбір видів рослин - це рецепт красивого, ефектного простору, який ми можемо облаштовувати, змінювати і розвивати за власним бажанням. Квіти в горщиках, кущі або дерева можна вільно переставляти, що є великою перевагою, а безліч видів на вибір робить можливості для облаштування тераси, балкона, альтанки або саду практично необмеженими.