Технічні горщики для розсади - це тип ємностей, які ідеально підходять для вирощування практично будь-яких видів рослин. Завдяки широкому вибору ми можемо підібрати ідеальні садові горщики та забезпечити оптимальні умови росту для наших саджанців. Їхнє основне завдання - полегшити роботу тих, хто займається розсадниками або професійним садівництвом. Однак, навіть добре підібрані садові горщики можуть не впоратися зі своїм завданням, якщо ми припустимося помилок. Вирощувати рослини в горщиках непросто, адже на правильний розвиток рослин може вплинути багато факторів. Ось чому важливо мати відповідну підготовку, щоб правильно доглядати за нашими рослинами і насолоджуватися ними протягом тривалого часу. Яких помилок ми припускаємося при вирощуванні рослин і як їх уникнути?
Основні помилки при вирощуванні рослин у горщиках:

1.    Полив - коли води занадто багато....
Полив - це основний елемент догляду за рослинами. Однак іноді він може завдати шкоди. Це трапляється, коли кількість води, що подається, не є оптимальною - занадто багато або занадто мало. Занадто високі горщики ускладнюють визначення потрібної кількості води. Надлишок води може пошкодити кореневу систему рослини в горщику і призвести до загнивання. Коріння призначене для того, щоб рости і отримувати воду та цінні мінерали. Надмірний полив не стимулює ріст рослини і в результаті може призвести до її ослаблення. Наприклад, хвойні рослини (сосна, ялина) або лаванда є особливо чутливими. Рішенням можуть бути горщики для розсади або високі горщики з отворами. Це покращить дренаж води з ґрунту і забезпечить рослину оптимальною кількістю води. У нашому магазині ви знайдете виробничі горщики, високі горщики, садові горщики і горщики для розсади, які мають систему отворів (в тому числі бічних) для забезпечення достатнього потоку води, що не пошкоджує коріння. Дуже важливо перевіряти прохідність отворів! Наприклад, дно горщика може забитися землею, і тоді дренажна система не буде виконувати свою функцію. Ще один аспект - уникайте обприскування рослин у сонячний день - вода, що відбивається, може обпекти рослину. Також важливо стежити за тим, щоб вода з розбризкувача або садового шланга не була занадто холодною, оскільки нагріта на сонці рослина може зазнати теплового удару.

2. Невідповідний ґрунт і неправильне внесення добрив
Правильно підібрані горщики - це одне, але вибір ґрунту є чи не найважливішим моментом для успішного вирощування. Саме з нього рослина отримує необхідні компоненти для росту та збереження красивого зовнішнього вигляду. Фактори, якими може характеризуватися ґрунт, включають його кислотність (pH) або здатність утримувати вологу. Тому він завжди повинен бути пристосований до потреб нашої рослини, щоб вона отримувала з нього все необхідне. Рослини, які віддають перевагу кислому ґрунту, - це, наприклад, вереси, азалії або рододендрони. Інші види можуть не цвісти або мати проблеми з ростом у кислому ґрунті. Розсадні горщики також мають велике значення. Кількість ґрунту, що використовується для висаджування, має вирішальне значення - високі горщики добре підійдуть для рослин, чия коренева система спрямована вертикально вниз, тоді як широкі виробничі горщики підходять для рослин з широко розкиданим корінням.
Підживлення важливе, але тільки тоді, коли ви впевнені, що субстрат має бідний склад і в ньому мало мікроелементів. Якщо це не так, підживлення рослин може мати протилежний ефект і зашкодити рослині. Добрива стимулюють ріст рослини і забезпечують її поживними речовинами, необхідними для її цвітіння, але важливо дотримуватися помірної кількості, згідно з принципом "достатньо - це добре".

3. Підступні паразити
Вирощування рослин у горщиках може здаватися менш складним, ніж вирощування їх на землі, але, незважаючи на це, існує ряд ризиків, які становлять небезпеку для вирощування в горщиках. Один з них - паразити. Хоча це правда, що горщики для розсади або виробничі горщики ефективно захищають коріння саджанців від пошкодження кротами або полівками, використання засобів захисту рослин є дуже важливим. Це цілком виправданий захід саме зараз, коли зими м'які, а сніговий покрив малий. Це створює величезне середовище для розмноження різних паразитів і черв'яків, які можуть пошкодити наші рослини і навіть всю плантацію. Щоб запобігти цьому, важливо використовувати профілактичні препарати і пильно стежити за нашими рослинами. Горщики для розсади потрібно регулярно перевіряти! Видимі симптоми паразитарного захворювання можуть означати, що вже занадто пізно рятувати рослину. Виявлення та розпізнавання проблеми на ранніх стадіях може врятувати розсаду та запобігти поширенню хвороби.

4. Відсутність обрізки
Молоді та добре підживлені рослини мають тенденцію до буйного росту і утворюють кілька направляючих пагонів. Візуально це додає рослині об'єму, але на практиці може бути згубним. Занадто пишна рослина може зламатися під тиском снігу, наприклад, через відсутність міцної основи пагонів. Це також впливає на естетичну цінність, оскільки вона може виглядати занедбаною. Вчасно розпочавши обрізку, можна запобігти цій ситуації, щоб у майбутньому досягти бажаної форми рослини. Навіть рослини в горщиках (наприклад, хвойні) потребують обрізки, яка дозволяє їм підтримувати гарну форму і контролювати свій ріст. Не варто боятися обрізки, але слід бути обережним, оскільки вона може спотворити або безповоротно пошкодити рослину.

5. Необхідна пересадка
Вирощування рослини в замалому горщику можна порівняти з ходьбою в замалому взутті. Це незручно і може вплинути на ріст і зовнішній вигляд рослини. Горщики для розсади, виробничі горщики та високі горщики завжди повинні бути підібрані відповідно до розміру рослини, і їх слід змінювати, коли рослина росте. Коренева система, невидима нам на перший погляд, може значно розростатися, тому варто стежити за її станом. Якщо ви маєте більше рослин, переконайтеся, що вони розміщені належним чином, щоб їм не було тісно. Тоді ви можете бути впевнені, що вони матимуть доступ до сонячного світла і достатньо місця, щоб не деформуватися. Занадто велика рослина в занадто маленькому горщику також може перевернутися під власною вагою. Варто пам'ятати про це і подбати про безпеку, обираючи горщики відповідної висоти.

Помилки при вирощуванні рослин у горщиках можуть трапитися навіть з досвідченим садівником. Важливо вчитися на власному досвіді та уникати помилок у майбутньому. Надмірний полив рослин, необґрунтоване внесення добрив або невдало підібрані садові горщики чи розсадники можуть значно знесилити розсаду. З іншого боку, добре доглянуті рослини винагородять нас гарним зовнішнім виглядом і будуть радувати нас протягом тривалого часу.