Потреби рослин у горщиках
Щоб правильно розвиватися, рослинам у горщиках потрібні світло, вода і ґрунт з поживними речовинами. Зрозуміло, що ґрунт для горщиків, завдяки своїй місткості, швидко втрачає поживні речовини. Тому, щоб насолоджуватися прекрасним розвитком рослин, поживні речовини необхідно час від часу поповнювати. До них відносяться основні макроелементи - азот (N), фосфор (P) і калій (K), а також мікроелементи, які потрібні рослині в невеликих кількостях, але все ж таки необхідні для правильного росту. Саме ці компоненти містяться в добривах. Кожен з них необхідний, оскільки кожен по-різному впливає на рослину - азот впливає на розвиток листя, фосфор - на кореневу систему і цвітіння, а калій взагалі на здоров'я рослини - її стійкість до хвороб і шкідників, а також до нетривалої, періодичної сухості, коли ми забуваємо поливати "квіточки".


Вибір добрив
Перш за все, ми повинні вибрати тип добрива, чи буде це універсальне добриво для зелених, квітучих рослин або, наприклад, осінньо-зимове добриво - універсальне добриво для всіх рослин в період короткого дня з жовтня по березень. І це основний і найважливіший поділ добрив. Деякі рослини також мають "свої" добрива. У садовому центрі ми можемо купити добрива для папоротей, кактусів, орхідей, пальм тощо.
Не всі добрива, призначені для конкретних рослин, доступні в декількох формах, але вибір між добривом для зелених рослин і добривом для папороті насправді несуттєвий, і якщо ми застосуємо будь-яке з цих добрив - то, безумовно, допоможемо рослинам. Крім того, якщо у когось велика колекція рослин, йому буде складно готувати добриво для кожної рослини окремо. У такій ситуації - універсальне, для зелених, для квітучих рослин - буде найкращим рішенням.


Вибір форми добрива
Добрива для рослин, які висадженні у горщики, залежно від їхньої форми, застосовуються по-різному. Одні потрібно розчиняти у воді, інші змішувати з ґрунтом, а треті вносити у формі капсул. Вибір правильної форми добрива повинен залежати від того, хто доглядає за рослинами в горщиках вдома, і особливо від часу, який він може їм приділити.


Добрива для людей, які постійно/часто сидять вдома
Рідкі добрива та кристалічні, які потрібно розводити або розчиняти у воді, є найчастіше придбаними добривами. Ці добрива вимагають приготування розчину - розведення концентрату або розчинення кристалів. Ці добрива швидко і легко поглинаються рослинами, але їх приготування є трудомістким, тому вони рекомендовані для людей, які мають багато часу або перебувають вдома щодня.
На кожній упаковці описано дозування та частоту застосування. Не варто готувати більшу кількість розчину, якщо на упаковці - наприклад, на пляшці з розчином, що закривається кришкою - немає чіткого маркування. Залишення добрива в лійці не гарантує, що ви запам'ятаєте, що міститься в розчині, крім того, не кожен полив можна поєднувати з внесенням добрив.


Добрива для людей, які працюють багато годин або проводять менше часу з рослинами
Для тих, хто не має часу часто доглядати за рослинами або часто від'їжджає у справах, рішенням є використання паличок, капсул або аплікаторів. У цих випадках після внесення добрива вам потрібно лише поливати рослини водою протягом тривалого періоду часу.
Палички і капсули (пірамідки, таблетки) дуже зручні у застосуванні, оскільки вам потрібно лише виміряти діаметр горщика і перевірити на зворотному боці упаковки, скільки паличок або таблеток потрібно покласти в горщик. Тут слід орієнтуватися не на розмір рослини, а на розмір горщика для розсади - добриво буде розчинятися і переміщатися в ґрунтовій масі, визначеній горщиком.
На упаковці написано, як довго палички або таблетки чи капсули будуть виділяти поживні речовини рослині. Однак, це приблизний час, оскільки він залежить від вологості і температури ґрунту у вазоні. Тому, перш ніж додавати нові палички, переконайтеся, що попередні повністю розчинилися.


Аплікатори
Добриво в аплікаторі за своїм складом вже є готовим до використання розчином. Воно не є небезпечним для рослин, як рідкий концентрат, навіть якщо проллється з аплікатора в ґрунт протягом декількох годин.  Просто відітніть у відповідній (зазвичай позначеній на аплікаторі) точці і встроміть гостру частину пляшечки біля коріння. Після поливу рослини вологий ґрунт вивільнить добриво з аплікатора.

Добрива тривалої дії
При вирощуванні рослин у горщиках є ще один спосіб підживлення - під час пересадки. Для цього можна використовувати спеціальне гранульоване добриво для рослин. Це не звичайне гранульоване добриво, яким ми підживлюємо рослини в саду. Ці гранули мають спеціальне покриття/капсулу, яка запобігає занадто швидкому розчиненню добрива. Змішавши добриво тривалої дії з ґрунтом, ви зможете доглядати за вашими рослинами протягом декількох місяців, просто поливаючи їх. 


Не допускайте надмірного удобрення
Підживлюючи рослини, які висадженні у горщик чи контейнер, пам'ятайте, що можна використовувати лише одну форму добрива за раз. Масована атака рідкими добривами, паличками та гранулами призведе до того, що ґрунт стане занадто засоленим і рослини засохнуть. Тому не можна поєднувати кілька способів внесення добрив одночасно.


Як ви бачите з вищесказаного, від того, яку форму добрива ми обираємо для наших рослин, залежить, скільки часу ми можемо їм приділяти. Це гарантує, що рослини на кожному підвіконні будуть рости здоровими і радувати око.