Азот є одним з елементів, необхідних для росту рослин, і нестача азоту в ґрунті дуже швидко позначається на здоров'ї та врожайності рослин. Тому не дивно, що азотні добрива широко використовуються для поповнення цього дефіциту. Вибір азотних добрив дуже великий, тому корисно знати, які типи добрив існують і як їх слід застосовувати, перш ніж купувати.
Поділ азотних добрив
Азотні добрива можна розділити за різними критеріями, але найпоширеніший поділ базується на формі азоту, що міститься в них. Відповідно до цього поділу розрізняють
•    аміачні добрива,
•    нітратні добрива,
•    аміачні нітратні добрива,
•    аміачні добрива ("карбамід").
Аміачні добрива містять нітрат амонію, нітратні - азот у нітратній формі, а амідні - азот у формі аміну. Кожна з цих форм дещо по-різному засвоюється рослинами, тому варто знати про це трохи більше, перш ніж купувати добриво
Аміачна селітра та нітрокрейда
Найпопулярнішими з перерахованих вище є аміачні добрива, тобто аміачна селітра або нітрокрейда. Вони містять азот як в амонійній, так і в нітратній формі, що дозволяє рослинам максимально використовувати азот, який надходить у ґрунт. Нітратна форма легше засвоюється рослинами, але, на жаль, вона дуже рухлива і легко вимивається з ґрунту. Амонійна форма, з іншого боку, засвоюється рослинами набагато повільніше, але залишається в ґрунті довше, що робить її корисною для розвитку і росту кореневих систем, таких як стержневий корінь.
І аміачна селітра, і нітрокрейда легко вносяться і легко розчиняються у воді. Найчастіше їх застосовують перед посадкою або посівом сільськогосподарських культур, але ніщо не заважає вносити їх і в період росту рослин, тобто після збору врожаю. Однак при їх застосуванні слід враховувати, що селітра додатково містить карбонат кальцію або карбонат магнію, який запобігає утворенню грудок і має слабокислу реакцію, що може вплинути на рН ґрунту.
Карбамід для удобрення
Як уже згадувалося вище, карбамід - це мінеральне добриво, що містить азот в амінній формі. Рослини не здатні засвоювати азот у цій формі через кореневу систему, але в ґрунті відбувається процес перетворення амінної форми азоту в амонійну, а потім у нітратну, яку рослини здатні безперешкодно засвоювати. Завдяки перетворенням, що відбуваються в ґрунті, азот, що надходить у ґрунт з добривом, стає доступним для рослин протягом тривалого періоду часу. Амонійний азот, з іншого боку, добре засвоюється листям рослин, тому сечовина часто використовується для позакореневого підживлення.
Азотне добриво у вигляді сечовини можна вносити перед посівом, маючи на увазі, що азот з цього добрива вивільняється набагато довше, ніж з нітратних або аміачних добрив. Його також можна вносити після збору врожаю, хоча слід пам'ятати, що азотні добрива, які містять аміак, потрібно вносити за відповідних погодних умов. Якщо їх вносити в невідповідний час, аміак, що міститься в них, буде вивільнений в атмосферу, і запланований ефект удобрення не буде досягнутий.
Азотні добрива з додаванням сірки, бору та кальцію
Окрім азотних добрив, що містять різні форми азоту, на ринку можна знайти азотні добрива з додатковими інгредієнтами. Великою популярністю користуються азотні добрива з сіркою, наприклад, сульфат або сульфат амонію, які дозволяють постачати не тільки азот, але й сірку, необхідну для розвитку багатьох видів рослин. Добрива з додаванням бору, такі як нітрабор, також є популярним вибором для рослин з високою потребою в ньому. Варто також відзначити кальцієву селітру - мінеральне добриво, що містить азот і кальцій. Вона ідеально підходить для екстреного підживлення, коли помічається дефіцит цих двох компонентів. Однак вона не підходить для розкислення ґрунту, тому для цієї мети краще вибрати вапняне добриво.
Багатокомпонентні добрива
Азотні добрива можуть бути не тільки у вигляді добрива, що містить тільки азот в одній з описаних вище форм або з невеликим додаванням іншого елемента, але і у вигляді комплексного добрива. Це добриво, що містить три основні елементи, необхідні рослинам для здорового розвитку і росту, а саме: азот (N), фосфор (P) і калій (K). Через найважливіші інгредієнти цих добрив, їх також іноді називають NPK-добривами.
В нашому магазині Гарден-Хаус Ви можете купити гранульовані добрива Осмокот від 1 кг та мішки 25 кг.
NPK-добрива - це універсальні добрива, які сприятливо впливають на розвиток і ріст усіх рослин. Найвідомішими добривами цього типу є азофоска та поліфоска. Їх можна вносити як перед посівом, так і під час вегетації, але при внесенні після посіву слід звертати пильну увагу на погодні умови, оскільки вони мають величезний вплив на ефективність підживлення рослин.

Внесення азотних добрив - на що слід звернути увагу?
Азотні добрива корисні для росту рослин, але важливо знати, як їх правильно вносити. Перш за все, їх слід підбирати відповідно до типу вирощуваних рослин і ґрунту, на якому вони будуть вноситися. На кислих ґрунтах слід уникати використання сульфату амонію, оскільки він підкислює ґрунт, що може негативно вплинути на здоров'я рослин.
Також корисно знати багатство ґрунту поживними речовинами та потреби рослин у них. Деякі рослини потребують не лише азоту, але й інших елементів, таких як вищезгадані калій, фосфор або сірка, для того, щоб правильно рости. Деяким потрібна велика доза азоту перед посівом, і цього їм достатньо, тоді як інші потребують додаткового підживлення. Знаючи, чого вони потребують, ви можете краще підібрати тип азотного добрива і підтримати ріст ваших рослин у правильний спосіб. Залежно від потреб, можна запланувати внесення азотних добрив у двох розділених дозах або ж віддати перевагу використанню карбаміду, який є добривом тривалої дії і забезпечить потреби рослин в азоті на значно довший період. 
Варто також пам'ятати, що шкідливий не лише дефіцит азоту, але й його надлишок. Чутливі рослини дуже швидко відреагують на надлишок азоту, що вплине не лише на їхній зовнішній вигляд, але й на врожайність. Тому дуже важливо забезпечити внесення правильної дози добрива. Кожен виробник вказує точне дозування на упаковці, тому варто почати з прочитання інформації на етикетці. Таким чином, використання азотних добрив принесе очікувані результати.