Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Товари для орхідей

Догляд за орхідеями

Яке розташування для орхідей?
Яке розташування для орхідей? Орхідеї - квіти, які дуже люблять світло, і їх рясне цвітіння можливе лише за умови достатньої кількості світла. Це означає, що при розміщенні на північному вікні вони досить швидко закінчать цвітіння, а листя орхідеї стане тьмяним. Однак орхідеї також не люблять повного сонця, тому ставити їх на підвіконня, що виходить на південь, буде помилкою, оскільки різке сонце може спричинити опіки листя. Найкращим місцем для орхідей буде вікно, що виходить на схід або захід, хоча з останнім слід бути обережним під час літньої спеки, оскільки західне сонце також може дуже сильно світити. У такі дні орхідеї краще заносити в кімнату або притіняти фіранкою, щоб розсіяти світло і запобігти опікам листя.
Правильний догляд за орхідеями також вимагає, щоб ви забезпечили правильну температуру в приміщенні. Найкраще вони почуваються там, де є невеликі коливання температури вдень і вночі, а при кімнатній температурі, тобто близько 23-27 градусів вдень і близько 18-20 вночі, найкраще себе почувають орхідеї фаленопсис. Інші види орхідей, такі як каттлея, віддають перевагу більш низьким температурам і краще себе почувають при температурі 18-20 градусів вдень і 14-18 градусів вночі. Ще більш низьких температур вимагають, наприклад, орхідеї дендробіум і цимбідіум, для яких оптимальна температура вдень становить 14-18 градусів, а вночі повинна бути на кілька градусів нижче. Однак слід пам'ятати, що, незважаючи на невибагливість до кімнатної температури, орхідеї чутливі до протягів. Тому їх не слід ставити близько до відчиненого вікна, оскільки це може погано відобразитися на вирощуваних рослинах, особливо взимку. Кращим рішенням буде вимикати на ніч обігрівач під підвіконням, де стоять ваші прекрасні орхідеї.
Останній важливий фактор, про який слід пам'ятати при вирощуванні орхідей - це вологість у приміщенні, де вони знаходяться.  Орхідеї найкраще почуваються в приміщеннях з показником відносної вологості близько 60%. Така вологість необхідна для орхідей сорту фаленопсис, а орхідеї сорту каттлея вимагають вологості 70-80%. Якщо нам не вдасться забезпечити достатню вологість у приміщенні, орхідеї засохнуть.

Субстрат і горщики для орхідей

Окрім вибору правильного місця, вирощування орхідей також вимагає надання їм найкращого субстрату. Садова земля тут не підійде, оскільки потрібен набагато легший і більш проникний субстрат. Для цієї мети добре підійдуть представлені в нашому магазині «Гарден-Хаус»  кора, кокосове волокно і керамзит, які забезпечать повітропроникність і гарантують, що їх коріння не буде гнити. 
Не менш важливим для догляду за орхідеєю є відповідний горщик. Він не обов'язково повинен бути прозорим, хоча більшість промислових рослин продаються саме в таких горщиках, що значно полегшує перевірку поливу і стану коренів. Купити прозорі горщики для орхідей німецької фірми TEKU Ви зможете у нашому розділі «Товари для орхідей». Дуже важливо, щоб горщик, в якому росте орхідея, мав багато отворів, оскільки це запобігатиме накопиченню води всередині і, відповідно, зменшить ризик загнивання коренів. Однак ніщо не заважає після поливу помістити горщик в набагато кращий чохол. Таким чином, прекрасні квіти орхідей матимуть належне оточення і відповідатимуть стилю інтер'єру, в якому вони стоять, а ми, як і раніше, будемо належним чином доглядати за орхідеями і дбати про найкращі умови для їхнього розвитку. Ви можете використовувати підвіконні горщики в якості оболонки, підбираючи їх відповідно до розміру рослини і стилю приміщення. 
Як поливати орхідеї?
Дуже важливим у правильному догляді за орхідеями в домашніх умовах є їх правильний полив. Орхідеї потребують регулярного поливу, бажано кожні 7-10 днів, коли субстрат вже трохи підсох, але ще не буде занадто сухим. Не варто тримати субстрат занадто вологим, оскільки це може призвести до загнивання коренів орхідеї. Отже, найкраще поливати орхідеї рясно, поставивши їх у воду приблизно на 5 хвилин, а потім залишити на деякий час, щоб вода вільно стікала. Це гарантує, що рослина добре зволожена, і в той же час запобігає згубному впливу води, що затримується в стеблі або на листі.
Орхідеї слід поливати м'якою водою, тобто водою з якомога меншим вмістом кальцію. Для цього добре підходить дистильована вода або вода, відфільтрована за допомогою зворотного осмосу. Ви також можете поливати орхідеї кип'яченою водою, яку відстояли приблизно 24 години, щоб осад опустився на дно. Вода для поливу повинна бути кімнатної температури.

Підживлення орхідей
Орхідеї належать до рослин, які в природних умовах живуть у бідному поживними речовинами середовищі. Однак це не означає, що вони не потребують добрив, оскільки їхні вимоги до поживних речовин значно зростають у період росту. Проте слід використовувати спеціальні добрива та поживні речовини для орхідей, склад яких адаптований до потреб цих рослин. Підживлення орхідей іншими добривами, наприклад, добривами для квітів, є дуже ризикованим і може принести більше шкоди, ніж користі. Однак, якщо немає іншого виходу, при приготуванні розчину добрива для орхідеї дозу слід зменшити принаймні вдвічі.
Удобрювати орхідеї слід тільки в період їх вегетації, який зазвичай триває з квітня по вересень. Для цього можна використовувати різні види добрив, як у рідкому вигляді, так і у вигляді паличок. Добре працюють і позакореневе підживлення, яке можна здійснювати за допомогою добрива-туману, і субстратне підживлення, наприклад, у вигляді поживних речовин, внесених у субстрат. Якщо добриво призначене для орхідей, незалежно від форми застосування, воно неодмінно матиме бажаний ефект і забезпечить рясне цвітіння орхідей. Підтвердженням бажаного ефекту буде красиве темно-зелене листя і прекрасні квіти, які ще довго будуть радувати наше око.

Вгору