Чому ми вносимо добрива восени?
Осінні добрива завдяки своєму складу роблять рослини більш стійкими до зимових стресових умов, пов'язаних з низькими температурами та фізіологічною посухою. Вони прискорюють процес одеревіння пагонів і гальмують утворення нової порослі. Завдяки їм рослини плавно переходять у стан спокою.
Чому ми перестаємо удобрювати звичайними добривами?
Протягом вегетаційного періоду рослини стимулювалися добривами до росту, тобто до формування зеленої маси, інтенсивного цвітіння і, як наслідок, до плодоношення або утворення насіння. Восени після періоду цвітіння, плодоношення або росту настає період спокою.
Органічні добрива підвищують родючість ґрунту та збагачують його поживними речовинами. Завдяки високому вмісту органічних речовин вони також покращують структуру ґрунту, його фізико-хімічні та біологічні властивості. Внесені восени, протягом зими вони повніше розкладаються і чудово готують ґрунт до посіву ярих культур, збагачуючи його макро- і мікроелементами.
Чим відрізняються осінні добрива від тих, що використовуються під час вегетації?  
В осінніх добривах дуже мало або зовсім відсутній азот (N). Це важлива відмінність, оскільки саме азот відповідає за формування зеленої маси (біомаси) та соковитий зелений колір рослин.
Що ми удобрюємо восени?
Осіннє підживлення стосується всіх рослин, надземна частина яких залишається на зиму. Особливою групою рослин, які потрібно удобрювати восени, є вічнозелені рослини, оскільки їх вегетація сповільнюється, але процеси поглинання води і транспірації відбуваються протягом усього сезону.
Який склад осінніх добрив?
Осінні добрива мають у своєму макроелементному складі переважно фосфор (P) і калій (K). Фосфор - це елемент, який відповідає за цвітіння під час вегетації, а при осінньому підживленні рослин він посилює їхню стійкість до низьких температур. Крім того, цей елемент впливає на розвиток кореневої маси і, оскільки він погано пересувається в ґрунті, навесні, коли настають теплі дні, стимулює розвиток кореневої системи, пробуджуючи до життя всю рослину. Найбільш важливий калій при осінньому підживленні. Він контролює транспірацію, регулюючи кількість води в рослині. Це виводить воду з рослини, в результаті чого прискорюється процес одеревіння стебла. Висока концентрація калію в клітинному соку знижує його температуру замерзання. Товсті клітинні стінки, в побудові яких бере участь калій, підвищують стійкість до хвороб і шкідників. У деяких добривах може з'являтися невелика доза азоту (N). Особливо це стосується осінніх добрив для вічнозелених рослин і газону. Така доза не викликає нового росту, але підтримує зелень на окремих частинах цих рослин. Іноді в складі осінніх добрив можна знайти й інші макро- та мікроелементи, але NPK є обов'язковим.
Які бувають види осінніх добрив?
Оскільки осіннє добриво призначене лише для уповільнення життєвих процесів рослин, існує три типи осінніх добрив: універсальне та для двох груп рослин - хвойних і газонних.
Чи можна удобрювати восени тими ж добривами, що і в сезон?
Підживлення добривами під час вегетації має на меті стимулювати ріст рослин. Спеціальний склад окремих добрив спрямовує розвиток рослин до бажаного результату. У випадку газону це буде зелена маса, квітучих рослин - рясне цвітіння, а плодових рослин - плоди або насіння. Забезпечення їх цими добривами восени, незважаючи на короткий день і холодну погоду, сприятиме їхньому розвитку, в тому числі утворенню нової порослі, яка замерзне після перших заморозків, що може призвести до повної загибелі рослин. У випадку з кімнатними рослинами підживлення тими ж добривами, що і в період вегетації, під час короткого дня призведе до того, що зелені частини рослин стануть роздутими, а також до так званого "витягування", тобто довгих міжвузлів.

Чи можна використовувати ці добрива під час вегетації?
При вмілому застосуванні вони найкраще підходять для підживлення рослин протягом сезону, але не можна покладатися лише на осінні добрива. Осінні добрива уповільнюють ріст, але підвищують стійкість рослин до стресових умов, спричинених посухою, шкідниками або грибковими захворюваннями. Фосфор, що міститься в них, стимулює кореневу систему, яка впливає на ріст надземної частини. Якщо осіннє підживлення вносити почергово з азотними добривами, досягається такий самий ефект, як і від добрив, призначених для підживлення рослин під час вегетації. Однак це спосіб управління надлишками осінніх добрив, що залишилися після підживлення рослин у попередньому році. Внесення добрив, що відповідають сезону, є найбільш вигідним способом підживлення рослин.
Коли починати і коли припиняти осіннє внесення добрив?
Осіннє внесення добрив починається наприкінці серпня і триває до перших заморозків. Якщо в осінньому добриві міститься невелика кількість азоту, його можна вносити з середини серпня. Тоді процес підготовки рослин до зимівлі пройде дуже "м'яко". В останні роки кліматичні умови в нашій країні призводять до того, що вегетація триває приблизно до кінця жовтня. Внесення безазотних добрив краще починати у вересні.
Чим удобрювати кімнатні рослини восени та взимку?
Для кімнатних рослин призначене рідке осінньо-зимове добриво. Після розведення згідно з інструкцією на упаковці його застосовують для всіх кімнатних рослин. Починайте підживлювати кімнатні рослини осінньо-зимовим добривом у жовтні і закінчуйте на початку березня.